ÖVRIGT / Speglar / Spegel 6423730
*
nr 642 3730
Spegel
Sent 1800-tal, höjd: 83
Utrop:
300 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 31 maj 2010
kl 19:16:22
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
30/5 13:28:32
1
300 kr
31/5 18:38:01
2
500 kr
31/5 19:06:05
3
500 kr
31/5 19:06:35
3
700 kr
31/5 19:07:53
2
Vinnande bud
31/5 19:11:22
3
800 kr
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: sekelskifte sent 1800-tal spegel speglar
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:12
-
8125 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:07
*
Spegel
nr 642 3730
Spegel
Sent 1800-tal, höjd: 83
| Utrop: | 300 kr |
|---|---|
| Såld: | 800 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 31 maj 2010 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 30/5 13:28:32 | 1 | 300 kr |
| 31/5 18:38:01 | 2 | 500 kr |
| 31/5 19:06:05 | 3 | 500 kr |
| 31/5 19:06:35 | 3 | 700 kr |
| 31/5 19:07:53 | 2 | Vinnande bud |
| 31/5 19:11:22 | 3 | 800 kr |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: sekelskifte sent 1800-tal spegel speglar
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:12 -
8125 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:07



